تاریخچه مخازن:

مهم نیست که علم و فناوری با گذشت زمان چقدر پیشرفت می کند، وابستگی انسان به آب هرگز تغییر نخواهد کرد. امروزه ما آب و مواد شیمیایی دیگر را در مخزن های با مواد مختلف یا انتخابی و در دسترس ذخیره می کنیم. یکی از مواد اولیه و انتخابی که مورد توجه صنایع قرار گرفته است، بدون شک پلی اتیلن است. مخزن ذخیره، مخزنی است که مقدار زیادی از آب یا مایعات گوناگونی را برای اهداف روزمره و یا اهداف صنعتی ذخیره سازی می کند. احتیاج به آب از گذشته های زیادی وجود داشته است که مردم در آن زمان برای نگهداری آن، شروع به ساخت مخازن کردند و با گذشت زمان مواد اولیه برای ساخت آن ها تغیر کرده و می توان گفت با مزایای بهتری امروزه ساخته شده اند. علاوه بر مواد مختلف، مخزن ها به گونه ای طراحی شده اند که با توجه به نبود فضای کافی نصب به صورت دفنی و هم به صورت سطحی مناسب هستند. پلی اتیلن برای ساخت مخازن بی همتا هستند و مخازنی با کیفیت را ارائه می دهند.

مخازن پلی اتیلن:

مخازن پلی اتیلن نوعی مخزن است که برای نگهداری مواد شیمیایی و.. در کشور بیش از سایر مخازن استفاده می شود. مخازن پلی اتیلن از لحاظ شکل ظاهری به صورت عمودی و افقی، استوانه ای، مکعبی طبقه بندی می شوند. خوشبختانه طراحی مخازن پلی اتیلن آن ها را برای هر شرایط یا فضا، ابعاد و اندازه، نوع نصب، مناسب کرده است. مخازن پلی اتیلن علاوه بر انواع شکل ظاهری و ابعاد، به صورت تک لایه، دولایه، سه لایه طراحی و ساخته می شود. مخازن پلی اتیلن که به صورت سه لایه طراحی می شوند مقاومت بیشتری در برابر نور خورشید نسبت به دو نوع دیگر دارند لذا از تولید جلبک در آب پیشگیری می کند و مخازن دولایه برای ذخیره سازی مواد شیمیایی کاربرد دارند. با انواع مخازن پلی اتیلن می توانید از خوردگی و خطرات دیگر پیشگیری به عمل آورید و طول عمر مفید آن ها نسبت به مخازن دیگر بیشتر خواهد بود.

مقایسه مخازن پلی اتیلن با سایر مخازن:

مخازن پلی اتیلن وزن کمتری دارند:

وزن مخازن فولادی بسیار بیشتر از مخازن پلی اتیلن است و معمولاً به کمک جرثقیل برای انتقال آن ها به ملک شما نیاز است. در مقایسه، مخازن پلی اتیلن سبک وزن هستند و می توان یک نفر آن را در موقعیت خود قرار داد، که در صورت وجود تپه یا زمین ناهموار در ملک شما یک مزیت است.

موقعیت یابی آسان تر:

یکی از معایب مخازن فولادی و... این است که هنگام نصب و بر روی سطحی که قرار است نصب و اجرا شود، می بایست قبل از نصب به آماده سازی قابل توجهی نیاز دارد. این می تواند شامل حلقه های فولادی گران قیمت و یک پایه بتنی برای جلوگیری از زنگ زدن کف باشد. اما مخازن پلی اتیلن بر روی سطوح به راحتی نصب می شود البته باید ذکر شود در محل نصب آن هیچ گونه اشیا تیزی قرار نداشته باشد. حتی مخازن پلی اتیلن را می توان در زمین و دور از دید نصب کرد.

 تنوع گسترده تر:

اغلب مخازن فولاید به صورت دایره ای یا سقف مخروطی شکل هستند، ممکن است از لحاظ ابعاد و قطر تغیر پیدا یابند اما شکل ظاهری ان ها یکسان است. در مقابل مخازن پلی اتیلن در ابعاد و اشکل ظاهری متفاوت تولید می شود و براساس نیاز شما نیز قابل سفارش و ساخت می باشند. همچنین از لحاظ تعداد لایه نیز می تواند متفاوت باشد و شما برای پروژه خود گزینه های بیشتری داشته باشید.

 با منظره بهتر ترکیب شوید:

مخازن پلی اتیلن با شکل ظاهری زیبا می توانند جلوه ای زیبا و دلنشین به منطقه یا منزل شما ببخشند و برای مصارف روستایی و شهری گزینه ای برتر هستند.

زنگ نخواهند زد:

از معایب مخازن فولادی و آهنی، مسئله زنگ زدگی است که با توجه به آب و هوا، رطوبت و... زنگ زدگی در آن ها سریع تر رخ می دهد. به منظور کاهش زنگ زدگی، مخازن پلی اتیلن طوری طراحی شده اند که با طول عمر بالا، برای مقاومت در برابر آب و هوای مختلف ساخته شده اند. مهارکننده های UV از مخازن در برابر تخریب نور خورشید محافظت می کنند.

 قوی و بادوام:

مخازن فولادی مقاوم هستند، اما از آنجایی که قطعات آن ها به هم جوش داده می شوند یا به یکدیگر پیچ می شوند، درزهای جانبی، اتصالات و خطوط جوش ممکن است به مرور زمان ضعیف شوند. مخازن پلی اتیلن با کم ترین اتصالات، سستم یکپارچه ای ایجاد می کنند بنابراین محصول نهایی بادوام‌ تر و کم تر احتمال دارد که دچار آسیب شوند.

 برای آب آشامیدنی بهتر است:

مخازن فولادی با دیواره روی گالوانیزه می شوند که اگرچه خطری برای سلامتی ندارند، اما می توانند طعم آب آشامیدنی را تحت تأثیر قرار دهند. مطالعات بر روی برخی از مخازن فولادی نیز سطح مضر سرب را نشان داده است. بسیاری از مردم در پذیرش این خطر، از مخازن پلی اتیلن بهره می برند که کم ترین تغیری در طعم و رنگ و بوی آب آشامیدنی ایجاد می کنند و با این حال برای ذخیره آب آشامیدنی 100٪ ایمن و غیر سمی، استاندارد هستند.

دوام و طول عمر مخازن پلی اتیلن:

واضح است که افراد یا صنایع برای مخازنی با کیفیت سرمایه گذاری می کنند و انتظار طول عمر بالا از آن ها دارند. مخازن پلی اتیلن انتظارت بسیاری از صنایع را در زمینه های مختلف برآورده کرده است و طول عمر آن میان 50 تا 100 سال است. اما این طول عمر و افزایش طول عمر با توجه به شرایط و دستورالعمل های خاصی تعین می شود. قبل از خرید مخازن مهم است که برای چه چیزی آن را می خواهید و اگر برای مصارف انسانی باشد، مخازن پلاستیکی از جمله مخازن پلی اتیلن پیشنهاد می شود. سه عامل مهمی که در دوام و ماندگاری مخازن پلی اتیلن تاثیر می گذارد شامل: موادی که از آن ساخته شده است، جایی که قرار می گیرد و برای چه چیزی از آن استفاده می کنید.

مواد:

مخازن معمولا از پلی اتیلن یا فلز ساخته می شوند. مخازن پلی اتیلن معمولاً قیمت کمتری نسبت به نمونه فلزی خود دارند و نیاز به نگهداری کمتری دارند. مخازن پلی اتیلن زیست تخریب پذیر نیستند و معمولاً از پلیمرهای تثبیت شده با اشعه ماوراء بنفش ساخته می شوند تا از ترک خوردن یا زوال اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کنند. این واقعیت که زیست تخریب پذیر نیست به این معنی است که نباید در طول زمان خراب شود، در پایان عمر مخازن پلی اتیلن قابل بازیافت هستند. اگر مخازن پلی اتیلن با مواد اولیه درجه یک و با کیفیت ساخته شده باشند می توانند بیشتر از 50 سال طول عمر و ماندگاری داشته باشند. مخازن فلزی آب معمولا از فولاد ساخته می شوند و محکم و بادوام هستند. طول عمر مخزن فولادی 30 سال است.

محل نصب:

مکانی که مخزن شما در آن قرار دارد عامل دیگری در تعین مدت زمان دوام آن است. همانطور که می دانید مواد فلزی بیشتر در معرض زنگ زدگی قرار دارند و بنابراین نصب آن در محلی مناسب با شرایط بهینه توصیه می شود. اما مخازن پلی اتیلن با توجه به این موضوع که برای همه شرایط چه از نظر آب و هوایی و موقعیت نصب مناسب است، لازم به مقرارت سختیگرانه برای نصب نمی باشد، البته مراحل نصب آن اگر به صورت صحیح انجام نشود در طول عمر آن موثر است.

کاربرد مخزن:

شما از مخازن پلی اتیلن برای اهداف مختلف استفاده می کنید. به عنوان مثال اگر از آن ها جهت ذخیره سازی آب آشامیدنی استفاده می کنید، ذخیره آب تمیز و خالص می تواند با طول عمر آن رابطه مستقیمی داشته باشد.

اما شما می توانید با رعایت یک سری از اصول و قوانین طول عمر مخازن خود را افزایش دهید، چه این مخازن از جنس پلی اتیلن یا فلزی و... باشند. مهم ترین عامل در افزایش طول عمر مخازن پلی اتیلن، مراقبت و نگهداری خوب آن است که نکته کلیدی به منظور افزایش طول عمر مخازن می باشد. مراقبت و نگهداری از مخازن پلی اتیلن به این معنی است که آن را تمیز نگه داشته، از آن در برابر آب و هوای شدید محافظت نمایید. بررسی های ماهانه یا سالانه موجب می شود تا اگر آسیبی در آن وجود دارد، فورا مشاهده شود و برای ترمیم و تعمیر آن اقدام نمایید تا به جای اینکه مشکلات بزرگتر و جدی تر با هزینه های بیشتر پیش خواهد آمد.

کارخانه تولید مخازن پلی اتیلن پایپ ایران:

کارخانه مخازن پلی اتیلن پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید مخازن پلی اتیلن با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین مخازن پلی اتیلن را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نو آوری روزافزون می باشیم. نخستین شعار شرکت مشتری مداری بوده و اهداف و برنامه های خود را بر آن بنا نهاده ایم.کارشناسان فروش مخازن پلی اتیلن پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید مخازن پلی اتیلن برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید مخازن پلی اتیلن و استعلام قیمت مخازن پلی اتیلن با کارشناسان و متخصصان پایپ ایران از طریق شماره تماس های 09128405915 و 02166483199 در ارتباط باشید.هدف ما در آینده افزایش صادرات و گسترش استفاده از مواد پلیمری با ساختن برند پایپ ایران به یک برند معتبر در بازار داخلی و بین المللی و افزایش سهم بازار آن است.